PODZIM 2024

Nymburský deník

PODZIM 2024

Český Brod B – Lysá 9:1

"Prohra 9:1. Bohužel nás skolila viróza a zápas jsme odehráli se čtyřmi zdravými hráči. Nebyli jsme důstojným soupeřem, ale vzhledem k okolnostem se to dá pochopit," hlesl krátce trenér Lysé nad Labem Jan Roule.

Branky: 5., 46. a 84. Blecha, 18., 51. a 67. Škorpil, 32. Černý, 70. Šimák, 79. Šmejkal – 48. Halík. Poločas: 3:0.

Slovan Lysá - FC Velim B 3:1 (1:1)

Branky: 43. a 75. Schneiberg, 64. Havlík

Sestava: Libor Novák - J.Kříž, Müller, Poborský, Havlík - T.Kříž (75. Cabrnoch), Urban, Schneiberg (89. Onoprienko), Čejka, Šindler - Hanke (59. Lukáš Novák)

Lysá – Jíkev 2:6

"Nám nevyšlo vůbec nic, kromě gólové akce jsme ve všech aspektech hry byli ti druzí. Po povedené přípravě a dvou soutěžních zápasech je to pro nás tvrdá rána. Je potřeba to otočit v náš prospěch, přišlo upozornění a věřím, že v dalším týdnu na to zareagujeme," věří v lepší výsledky trenér lyského celku Jan Roule.

"Čekal nás těžký zápas, což se potvrdilo, navzdory výsledku. Prvních deset minut jsme vůbec nezachytili a soupeř toho hned v úvodu využil po naší chybě při rozehrávce v obraně. Pak ale Pařízek druhou ze svých šancí proměnil, když si vybojoval balon a v samostatném úniku nedal gólmanovi šanci. Pak byla hra vyrovnaná, šance na obou stranách, ale nám se těsně před půlkou zadařil protiútok, který Fichtner krásnou střelou zpoza vápna uklidil do brány. Druhý poločas Fichtner svým druhým gólem v zápase zvýšil na 1:3, jenže soupeř nesložil zbraně a z penalty záhy snížil. Naštěstí se pak Klimpl prokličkoval až k brankáři, kterého mazácky obelstil další kličkou a uklidil na 2:4. Když si pak deset minut před koncem opět Klimpl naskočil na centrovaný balon hlavou, bylo rozhodnuto. V závěru ještě Veselý také hlavou ze strany upravil na konečných 2:6. Bylo to z naší strany odmakané a se soupeřem, který má velmi dobrou kvalitu, důležité body z venku," uvedl k utkání předseda jíkevského klubu Jan Lebduška.

Branky: 7. T. Kříž, 57. Šindler (z PK) – 17. Pařízek, 42. a 53. Fichtner, 62. a 83. Klimpl, 89. Veselý. Poločas: 1:2.

Pečky – Lysá 2:3

"Velmi těžký zápas. Dvakrát jsme museli dotahovat skóre. Udělali jsme si to těžší, než mohlo být, soupeř nás trestal na chyby. Velmi cenné vítězství na půdě silného soupeře," řekl k zápasu krátce trenér lyského mužstva Jan Roule.

"Celkově jsme nesehráli dobrý zápas. Hodně jsme v kombinaci kazili, v přechodu do útoku to bylo křečovité. Ani brzké vedení z proměněné penalty naši hru nezměnilo, jako by nám často míč spíše překážel. Soupeř toho využíval k rychlým protiútokům, a protože ani naše defenziva nepracovala tak organizovaně jako před týdnem, měli hosté už v první půli několik jasných možností dát gól. Velké šance soupeře jsme přečkali a sami měli několik nebezpečných útočných situací, ale finální řešení bylo špatné. A když už jsme se viděli o půli v kabině, přišel trest v podobě vyrovnání, kdy se nám po výkopu vrátil míč z půlky až do vápna k útočníkovi Lysé a ten se tentokrát nemýlil," uvedl trenér Zdeněk Buřič.

"Vedení v zápase jsme si pak vzali zpátky v 66. minutě. Richter se dobře uvolnil ve vápně a nahrál míč přes celou bránu Sovovi, který dával do prázdné. Jenže radost trvala jen tři minuty, protože po chvíli jsme neubránili centrovaný míč do vápna, který hráč hostů hlavičkoval nebezpečně na bránu a ve snaze o odkop jsme si dali vlastní gól. A za další čtyři minuty pro nás bylo ještě hůř, kdy se útočník soupeře dostal po nákopu za našeho krajního obránce a skákající míč z dálky pěkně trefil, když chytře přehodil našeho gólmana. Času na vyrovnání bylo stále ještě dost, navíc soupeř šel do deseti, ale snaha našich hráčů už nebyla odměněna. Ke vstřelení dalšího gólu jsme měli dost šancí, ale chybělo více klidu možná i štěstí," podotkl.

Branky: 17. Brunclík (z PK), 66. Sova – 45. a 73. T. Kříž, 69. vlastní K. Pikner. ČK: 80. Havlík (Lysá). Poločas: 1:1.

Lysá - Libor Novák - J.Kříž, Müller, Poborský, Havlík - T.Kříž (84. Lukáš Novák), Urban, Schneiberg, Onoprienko (46. Čejka), Šindler - Halík (66. Hanke)